Bakım İçin Seçilen Hatalı Ürünler

Bakım İçin Seçilen Hatalı Ürünler

Teddy Face Boo Pomeranian Yavrular
Pomeranian boo
Avrupa kalite dışı boo yavru
Pomeranian boo
@yavrupatiler den mini POMERANİAN BOO oğlumuz PACİTO
Pomeranian boo

Pomeranianların öne çıkan tüylerini, kalitesiz fırçalar ya da ph dengesi hatalı ürünlerle bozmamaya dikkat edilmeli. Tüylerinin bozulmasının yanında bu tip ürünler cildini kurutabilir. Pomeranianlarda cilt problemlerine sebep olan bir faktörde yanlış uygulanan banyo teknikleridir. Malzemeler kaliteli seçilse de tıpkı saçlardaki gibi düzgün durulanmadığı takdirde şampuan vb. ürünlerin deride birikmesi cilt kuruluğuna ya da farklı cilt problemlerine yol açar.

Banyo Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu tür hatalı işlemler cilt gözeneklerinde tıkanmaya neden olur. Solgun ve hastalıklı bir cilt oluşur. Banyo sırasında durulama işlemi bir kap yerine bir ağızlık kullanmak, sıcak havalarda daha soğuk, soğuk havalara da ise ılık su ile durulamak cilt kuruluğunu engeller. Çok sık banyo yaptırmakta köpeğinizin cildinden kuruluğa yol açar. Ayda bir ya da üç haftada bir banyo yaptırmak idealdir. Cilt kuruluğunun bir sebebi de kuru havalardır. Yaz aylarında da karşılaşılsa da kış aylarında kuru havalarla daha çok karşılaşılır.

Deri Problemleri

Yaşadığınız bölgeye göre kuru havalara çok maruz kalıyorsanız evinizde hava nemlendirici kullanabilirsiniz. Deriyi kuru havada korumanın bir diğer yolu da tüy köklerinden ucuna dağıtılan spritz kullanmaktır. 

Banyo Sonrası Kurutma

Banyo sonra köpeğinizi direk saç kurutma makinesi ile kurutmak yerine önce bir havlu ile kurulayın. Çünkü kurutma makinesi ile kurutulan ıslak tüy kıvırcık bir forma girer. Eğer kurutma işlemini kurutma makinesi ile yapacaksanız, makinenin sıcaklığını düşük ayarda ve makineyi de köpeğinizin tüylerinden 15-20 cm uzakta tutmanız köpeğinizin tüylerinin zarar görmesini engeller.

Show Kalite Pomeranian Yavruları
Show Kalite Pomeranian Yavruları
Gülen surat pomeranian yetişkin secereli eğitimli orjinal
Gülen surat pomeranian yetişkin secereli eğitimli orjinal
Orjinal Teddy Face 2.5 Aylık Traşlı Pomeranian Oğlumuz Tonu
Orjinal Teddy Face 2.5 Aylık Traşlı Pomeranian Oğlumuz Tonu

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı