Alerjik Hastalıklara Yakalanan Pomeranianlarda Yapılması Gerekenler

Alerjik Hastalıklara Yakalanan Pomeranianlarda Yapılması Gerekenler

Belirtilerin herhangi birini ya da birkaçını birlikte gördüğünüzde hemen veterinerinizle iletişime geçip verilen reçeteyi istenilen şekilde köpeğinize uygulayın.

Köpeğiniz vücuduna aldığı bir element sonucu alerjik reaksiyona yakalandığı şüphesi varsa, köpeğinizin 2-3 haftalık menüsünü kemiksiz tavuk, beyaz pirinç ve tatlı patatesten oluşan bir diyete çevirin. Bu yiyeceklere tuz harici bir baharat katmayın ve tavuğun sade olmasına özen gösterin. Geçen 2-3 hafta içinde köpeğinizde bir iyileşme görüyor iseniz hastalığın nedenin onun yediği bir şeyin alerji yaptığını öğrenmiş olursunuz.

Belirtiler;

  1. Alerjik rahatsızlığının belirtileri derisinde kaşıntı ya da boğazında tahriş benzeri bir şey ise, yulaf lapalı besinler ile kaşınan vücudu serinletecek bir banyo köpeğin rahatlamasına yardımcı olacaktır.

  2. Derisinde çatlak ya da kuruluk gördüğünüzde köpeğinizin derisine her gün cilt onarıcı ve nemlendirici kremler kullanın.

Alınması Gereken Tedbirler

  1. Derisinin üzerinde çatlaklardan meydana gelen yaralar oluştuysa, etkilenen bölgeleri pamuklu bir çarşafla kapatın. Bölge kapanacak bir yer değilse yine temiz pamuklu bir örtü ile yaralı bölgeyi sarın.

  2. Şebeke suları köpeklerde alerjik reaksiyonalar sebebiyet vermektedir. Eğer bulunduğunuz bölgedeki şebeke suyundan içmiyorsanız, köpeğinize musluk suyunu filtreden geçirerek verin.

​Cilt Problemleri için Önlemler

Kuru cilt probleminin bir çözümü de köpeğinize düzenli vereceğiniz omega3 tür. Bu ek gıda takviyeleri iyileşmeyi hızlandırdığı gibi eğer rahatsızlığı yoksa kuru cilt sorununa yakalanmasını da engeller.

Benzer Yazılar

Yukarı