Diş Bakımı

Diş Bakımı

Safkan Pomeranian BOO Teddybear Teddyface Ayı surat A plus
Pomeranian boo
Fci secereli ayı surat tcup Pomeranian bo
Pomeranian boo
Çok güzel pomeranian boo yavrular
Pomeranian boo

Pomeranianlar için diş sağlığı büyük ölçüde önem taşımaktadır. Bu sebepten bir köpeğinizi sahiplenmeden önce günlük diş bakım rutinlerini ve veteriner diş bakımlarını planlamak gerekir. Bu küçük yapılı köpeklerin dişlerinde oluşan iltihaplanma ve çürüme organlarına sıçradığından, uzun vadede diş sorunları hayati önem taşır.

Diş Kontrolü

Her yıl sadece diş sorunlarından ve sahiplerin bunu anlamamasından dolayı binlerce köpek ölür. Günlük yapacağınız diş bakımı plak oluşumunu, veterinerin yapacağı bakımda tatar oluşumunu engeller. Haftada minimumu bir kez dişleri fırçalanmalıdır. Tavsiye edilen dişlerin her gün fırçalanmasıdır. Diş bakımı esnasında kesinlikle insanlara özel diş macunu kullanılmamalıdır. Diş fırçaları şeffaf renkte ve parmağa geçirilebilen olanları oldukça kullanışlıdır.

Diş Temizliği

Dişleri hassas olan Pomeranianlara sert nesneler uzak tutmak ve dişlerine zarar vermesi engellenmelidir. Yılda bir ya da iki kez profesyonel diş temizliği yaptırılmalıdır. Diş fırçalamasına başlandığı zamanlarda önce küçük fırça ile başlanmalı; fırçalama işlemine alışan köpekte daha sonra büyük boy fırçalara geçilmelidir.

 

11 AYLIK SAFKAN ERKEK POMERANİAN
11 AYLIK SAFKAN ERKEK POMERANİAN
2 aylik pomeranian boo
2 aylik pomeranian boo
Sağlıklı ve ırk garantili oğlumuz “brown”
Sağlıklı ve ırk garantili oğlumuz “brown”

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı