Pati ve Tırnak Bakımı

Pati ve Tırnak Bakımı

POMERANIAN SPITZ
Pomeranian boo
3000₺
Saf kan pomeranian BOO fox face
Pomeranian boo
8000₺
Tayland Güzeli Orijinal Secereli Boo
Pomeranian boo
22000₺

Zamanın büyük çoğunluğunu evde geçiren Pomernianlar yürüyerek, koşarak ve tırmanarak doğal yoldan tırnaklarını törpüleyemedikleri için tırnak kesimine ihtiyaç duyar. Köpeğin tırnak kesimine alışması ve büyük tepkiler vermemesi için tırnak kesimine yavru iken başlanmalıdır.  Köpeklerin renklerine göre değişen tırnak renklerinde beyaz olanlar kolay kesilirken siyah olanların kesilmesi daha zor olabilir. Çünkü köpeklerin tırnaklarının yarısında canlı doku vardır. 

Tırnak Bakımı

Bu kısımdan sinirler ve damarlar geçer. Kesim işlemi sırasında bu kısımlardan kesim yapmama özen gösterilmeli. Beyaz tırnaklarda bu kısımlar gözle görülebildiğinden siyah tırnağa oranla tırnak kesim işlemi daha kolay olur.  Tırnak kesim işlemi için pet shoplar da ve veteriner kliniklerinde özel tırnak kesim makasları bulunur. İnsanların kullandığı tipte tırnak makasları ile köpeğinizin tırnağını kesmek tehlikelidir. Çünkü insanlara uygun tırnak makaslarının tasarımı insan tırnağına göre yapılmıştır. 

Tırnak Kesilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 
 
 

Tırnağın ne kadar ölçüde kesileceğini anlamak için pati ile ölçüm yapabilirsiniz. Tırnağın altında kalan yumuşak dokuya kadar tırnak kesilebilir. Yanlışlıkla canlı doku kesildiğinde kanama olur. Bu kanamayı durdurmak için gümüş nitrat içeren bir preparat kullanılır. Bu iyi bir sonuç vermezse 15-20 dakika boyunca kanayan bölüm sargıda tutulabilir.

 
MÜKEMMEL SAFKAN POMERANİAN BOO YAVRULARI VONALP GARANTİSİYLE
Pomeranian boo
0₺
Nadir bulunan KAR beyaz Safkan pomeranın boo yavrumuz
Pomeranian boo
0₺
TEDDY BEAR FACE POMERANİAN YAVRULARİMİZ
Pomeranian boo
0₺

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı