Yavru Pomeranianlar Ne kadar Uyurlar?

Yavru Pomeranianlar Ne kadar Uyurlar?

Annealti Show Class
Pomeranian boo
Pomeranian Boo Pasaportlu Karneli Yavrular
Pomeranian boo
Boo Pomeranian Ayı Surat A Kalite Yavrular
Pomeranian boo

Yavru Pomeranianlar da Uyku Düzeni;

Tıpkı insan yavruları gibi köpek yavruları da bebeklik döneminde normalden daha fazla uyurlar. Yeni doğan yavrular gün içinde çok az uyanık kalırlar. 3 haftalığa ulaşan yavrular sadece annelerinin beslenme ve bakım ihtiyaçları sırasında uyanırlar.

Yavruda Uykunun Önemi

3 Haftasını tamamlayan yavruların gözleri açılır ve etrafını dinlemeye ve öğrenmeye başlarlar. 4 ile 6 haftalık Pomernianlar artık çevrelerini keşfetmeye başlar. 6. haftasını dolduran yavrular artık oyunlar oynamaya sağa sola koşuşturmaya başlarlar.

Yavrular doğumundan itibaren 6. haftasını doldurana kadar günün 20 ile 22 saatini uyuyarak geçirirler. Pomernianlar 1 yaşını doldurana kadar yavru olarak kabul edilir.  1 yaşını doldurana kadar Pomernianlar günde 18 - 20 saat uyurlar.

Pomernianlar Uyku Alışkanlıkları

 
Köpekler genelde insanlardan çok daha fazla uykuya ihtiyaç duyarlar. Uyku vücudun kendini tamir etmesi ve yeniden canlanması, köpekler için bir ihtiyaçtır.
 

Uyku Süreleri

Köpeklerin aynı zamanda REM uykusu olarak bilinen derin uykuya da girmeleri gerekir. Pomernianlarınızın uykuya ihtiyaç duyacakları süre değişecektir bu genellikle köpeğinizin yaşına bağlıdır.1 yaşını dolduran yetişkin Pomernianlar gün içinde yaptıkları şekerlemeler ile birlikte günde toplam 12 ile14 saat arası uyurlar. Yaşlanan Pomernianlar da gün içindeki şekerleme adetleri artar. Buna paralele uyku saatlerinde de artış gözlenir. 
 
Ayı Surat Boo Pomeranian Yavrular
Ayı Surat Boo Pomeranian Yavrular
Pomeranian Boo teddybear
Pomeranian Boo teddybear
Güncelde Kalan Yavrularımız için Acele Et!
Güncelde Kalan Yavrularımız için Acele Et!

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı