Sürekli Havlayan Bir Pomeranian Nasıl Eğitilir?

Sürekli Havlayan Bir Pomeranian Nasıl Eğitilir?

Pomeryan spitz
Pomeranian boo
1250₺
SECERELİ POMERANİAN BOO AYI SURAT
Pomeranian boo
7500₺
POMERANİAN BO ERKEK 900 Gr
Pomeranian boo
5000₺

Tüm gün içinde biriken enerjisini ve  can sıkıntısını atabilmesi için bir program yapın. Gününüzü evinizde geçiriyorsanız ve köpeğinizi sık sık çağırıp onunla 5-10 dakikalık küçük aktiviteler yaparak onu ailenin bir parçası haline getirmeniz zihnini meşgul hale getirecek. Köpeğinizin günlük, haftalık, aylık rutin işleri olması, bir program dahilinde hareket etmesi köpeği sakinleştirecektir. Örnek bir program belirleyecek olursak aşağıdaki gibi standart bir prosedür uygulanabilir.

Taranma 

Günlük taranan tüylere ek her 3 haftada bir banyo zamanı, her 6 haftada bir tırnakları kontrolü yapılabilir.

Komut Eğitimi 

Köpeğiniz ile aranızda bir bağ oluşmasına en çok yardım edecek aktivite komut eğitimidir. Köpeğin özgüvenini artıran komut eğitimi gereksiz havlamaların büyük ölçüde önüne geçer. Köpeğinizin sizi daha iyi dinlemesine yardımcı olur.

Yürüyüşler

Köpeğinizle günde en az 1 ya da 2 kez yapacağınız 15-20 dakikalık yürüyüşler içindeki enerjinin boşalmasına ve kondisyon kazanmasına yardımcı olur.

Oynatma Süresi 

Açık havada nesneleri getirme ve arama gibi oyunlar ikili bağın güçlenmesine köpeğin kendini daha rahat ifade ederek ani yükselmelerin önüne geçer.

Sizinle Günlük İşlerinize Katılsın 

Mağaza gezmelerinize ya da alışverişinizde hangi alanlara köpeğinizle girebileceğinizi öğrenin. Gün içinde birlikte geçirdiğiniz zamanı artırarak köpeğinizi daha az yalnız bırakın.

Aile ile birlikte dinlenme aktiviteleri (TV izlerken yanınızda oturması, vb.)Mümkünse komşu köpeğinizi veya bir aile üyesinin köpeğini ziyaret edip diğer köpeklerle vakit geçirin. Pomeranian’ın diğer evcil hayvanlarla sosyalleşme becerilerini öğrenmesine yardımcı olmak için.

 

POMERANİAN BOO
Pomeranian boo
7000₺
Boo Pomeranian en güzel ırk yavrular
Pomeranian boo
5000₺
POMERANİAN BOO
Pomeranian boo
5000₺

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı