Uzun Yürüyüşlere Çıkılabilir mi?

Uzun Yürüyüşlere Çıkılabilir mi?

POMERANIAN SPITZ
Pomeranian boo
3000₺
Tayland Güzeli Orijinal Secereli Boo
Pomeranian boo
22000₺
Saf kan pomeranian BOO fox face
Pomeranian boo
8000₺

Pomeranian sahiplerinin sıklıkla sordukları sorulardan biri budur. Çünkü Pomeranianların küçük oluşu ve bu sebepten kısa sürede yoruldukları düşünüldüğünden bu konu merak edilir. Pomeranianlar için günlük ortalama yürüyüş süresi 20-30 dakikadır. Bu süre gerekli önlemler alındığında ve kurallara uyulduğunda 1-2 saate kadar çıkarılabilir.
 

  1. Veteriner kontrolünden geçen köpeğinizin herhangi bir solunum probleminin olmaması gerekir.

  2. İzleyeceğiniz rota da yayalar için ayrılmış alanların olması da yürüyüşün sağlıklı olması için önem arz eder.

Yürüyüşte Alınacak Tedbirler

  1. Yürüyüş öncesi hava durumunu kontrol etmelisiniz.11-21 derece arasındaki hava sıcaklıkları en ideal hava sıcaklığıdır.

  2. Eğer köpeğinize iç mekân tuvalet eğitimi veriyor iseniz köpeğinizi yürüyüşe çıkarmadan önce tuvalet ihtiyacını karşılaması için zaman tanımalısınız.

  3. Yürüyüş sırasında yanınızda bulundurmanız gereken bir diğer şey sudur. Su şişesi ile birlikte bir kap bulundurabilirsiniz. Yahut ikisi bir arada olan tasarımlardan temin edebilirsiniz. Bunun yanında uzun yürüyüşlerde köpeğinizin sevdiği atıştırmalıklar taşımakta önemlidir. Çünkü kan şekeri düşen köpek acıktığı için etrafında gördüğü kendini zehirleyebilir yiyeceklerin tadına bakabilir.

Yürüyüş Süresi

  1. Uzun yürüyüşlerde dikkat edilmesi gereken en önemli konu molalardır.20-30 dakika yürüyüşün ardından gölge bir alanda köpeğinizin dinlenmesine izin vermeli su ve atıştırmalıkları bu esnada vermelisiniz.

  2. İki saati geçen yürüyüşler köpeğin ebatları dolayısı ile tavsiye edilmez.

  3. Bahsi geçen kurallar 2 yaş ve üzeri köpekler içindir.2 yaşın altındaki köpekler için bu uzun tempolu yürüyüşler gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir.

 
Sağlıklı ve ırk garantili oğlumuz”forst”
Pomeranian boo
0₺
Aşı-Karne-Eksiksz Irk Garantili Yavrumuz
Pomeranian boo
0₺
Secereli pomeranian
Pomeranian boo
0₺

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı