Nereden Sahiplenir Ve Fiyatları Ne Kadardır

Nereden Sahiplenir Ve Fiyatları Ne Kadardır

Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo

Pomeranian cinsi köpekleri Boo isimli köpeğin popüler olması sonrasında en çok tercih edilen küçük boyutlu köpeklerden biri haline geldi. Eğer Pomeranianı daha uygun almayı planlıyorsanız yavru iken alarak kar sağlayabilirsiniz. Yavru iken almanın dezavantajları; rengi tam olarak oturmamış olabilir. Genellikle koyu renk doğan Pomeranianlar büyüdükçe renkleri açılır. İkinci bir durum yavru iken hastalıklara vb. sağlık sorunlarına karşı direnci daha düşük olacağından köpeğini kaybetme yüzdeniz yüksek olacaktır. Bu iki ana sebepten yavrular erişkin halini aldıktan sonra sahiplendirilmesi yapılıyor.

Fiyatları

Yavru olarak sahipleneceğiniz bir Pomeranianın fiyatı 2 bin ile 6 bin euro arasında değişmektedir. Yetişkin olarak tercih edeceğiniz bir Pomeranian ise 8 bin ile 15 bin euro arsında değişen bir fiyata sahip olacaktır. Pomeranian fiyatlarının birbirinden farklı olması birçok sebebe bağlı olabilir. Bu sebeplerin başında renkleri gelir. Eğer Pomeranian nadir bir renk olan beyaz bir renge sahipse talep edeni çok olduğundan fiyatı ona paralel yüksek olacaktır. Başka bir sebep Pomeranianın kendisinin ya da ebeveynlerinin yarışmalarda ödül alması da olabilir. Pomeranianın tüy yapısı yüz yapısı ne kadar orantılı ise o ölçüde fiyatı da yüksek olacaktır. Bu rakamlar çok yüksek olduğundan ülkemizde bu köpeği Tayland’dan alan Pomeranian severler var.

Yurtdışından Sahiplenme

Tayland’da fiyatlar buradaki fiyatlara oranla yarı yarıya kadar düşük alınabilir. Tabi yurtdışından yavru alırken yanınızda bu ırk hakkında bilgi sahibi birinin olması gerekir. Çünkü bu Tayland’daki uygun fiyatlarından dolayı Pomeranian almaya gidenlerden faydalanmak için safkan olmayan köpeklerde çokça satılmaktadır. Yavru iken safkan olup olmadığını anlamak zor olacağından bu tip yerlerden köpek alırken erişkin olmasına dikkat edin.

 
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı