Pomeranian Nereden Sahiplenir ve Fiyatları Ne Kadardır

Pomeranian Nereden Sahiplenir ve Fiyatları Ne Kadardır

Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian cinsi köpekleri Boo isimli köpeğin popüler olması sonrasında en çok tercih edilen küçük boyutlu köpeklerden biri haline geldi. Görünüşü ve insana yakın karakteri ile harika, rengarenk bir dost :)
Peki Pomeranian fiyatları nedir? bu köpek nereden sahiplenir?
 
 
Gelin hemen bu cinsin satıcılar tarafından verilen fiyatlarına yakından bir bakalım.

Ülkemizde Lisanslı Üreticiler ve Petshop’lar tarafından verilen güncel rakamlar;

1,400 $  - 8.000 TL   Net Fiyat 

1,750 $ - 10.000 TL  Net Fiyat

Bir Diğer Tavan ve Dip Fiyatlandırma Modeli İse;

5.200 $ - Şu anki kur ortalaması 30,000 TL civarında  Orijinal Irk garantili

750 $ civarında verilen fiyatlara rastlamak da mümkün, biraz işiniz şansa kalmış olabilir.

Tabi bu gözüken dolar miktarlarını Google’dan kuru çarparak güncel TL haline tekrar bir bakın.
 
Yukarıda yer alan fiyatların çok farklı seyretmesinin sebebi yavrunun tüy renginden başlayarak yüz yapısının şekli, kuyruğu ve kürk yapısı gibi faktörlerdir. Örneğin Pomeranian Boo yüz yapısı ve kürk rengi sebebi ile diğerlerinden daha çok talep görmektedir. Daha nadir görülen renkler daha yüksek rakamlara alıcı bulurken, yine gözlerinin yuvarlaklığı, burunlarının basık oluşu fiyatlara ekti eden diğer faktörlerden. O nedenden 750 $  bulacağınız bir yavru istediğiniz kriterlere sahip olmayabilir. Görünümlerinin yanı sıra dikkat edilmesi gerekenlerden biride lisansları. Yavru iken cinsinin özelliklerini taşıyan Pomeranian melez olduğu zaman büyüdükçe görünümü olumsuz yönde değişime uğrayacaktır.

Burası çok önemli bu bölümü dikkatlice okuyun;

 
Yukarıdaki fiyat tablosu kafanızı karıştırmasın, bu fiyatları hemen aşağıda kısaca nedenlerini açıkça bahsediyoruz. Böylece kafanızdaki soru işaretleri cevabını bulmuş olacak ve yapacağınız harcamayı bilinçli olarak yapmış olacaksınız. Açıklamalara geçmeden hemen önce piyasanın anlık son fiyat durumlarına Köpek Dünyası web sitesinden bir bakalım.
 
Köpek Dünyası web sitesi bize  ilk sorumuz ve ikinci sorumuzun cevaplarını direk vermiş oluyor, Pomeranian boo fiyatları nedir? ve nereden sahiplenir?. Bu site aracılığı ile Türkiye’deki Lisanslı ve yurt dışı kaynaklı hemen hemen tüm profesyonel ile direk iletişim içindesiniz. Siteye girdiğinizde rengarenk geniş bir katalog göreceksiniz.

Gelelim fiyatlandırma ile ilgili kaldığımız bölüme;

 
Eğer Pomeranianı daha uygun fiyata almayı planlıyorsanız yavru iken alarak belki kar sağlayabilirsiniz. Yavru iken almanın dezavantajları var,  rengi tam olarak oturmamış olabilir, kırma çıkabilir ve yetişkin hale geldiğinde şaşırtıcı değişik karelerle karşılaşabilirsiniz. İşte 750 $  gibi rakamlar burada karşınıza çıkabilir. Irk garantili olmadan bir alışveriş durumu söz konusu denebilir. Konuyu bilin karar sizin :) 
 
Genellikle koyu renk doğan Pomeranianlar büyüdükçe renkleri açılır. İkinci bir durum yavru iken hastalıklara vb. sağlık sorunlarına karşı direnci daha düşük olacağından köpeğini kaybetme yüzdeniz yüksek olacaktır. Bu iki ana sebepten yavrular erişkin halini aldıktan sonra sahiplendirilmesi yapılıyor. O zamanda 1,400 $ - 8.000 TL    1,750 $ - 10.000 TL  verdiğimiz fiyatlar burada anlam buluyor. Nasıl bir cins alacağınızı görüyor ve ona göre kararınızın net olduğuna kanaat getiriyorsunuz.

Birazda size fiyat farklılıklarındaki nedenlerden bahsedeceğiz;

 
Pomeranian fiyatlarının birbirinden farklı olması birçok sebebe bağlı olabilir. Bu sebeplerin başında renkleri gelir. Eğer Pomeranian nadir bir renk olan beyaz bir renge sahipse talep edeni çok olduğundan fiyatı ona paralel yüksek olacaktır. Başka bir sebep Pomeranianın kendisinin ya da ebeveynlerinin yarışmalarda ödül alması da olabilir. Pomeranianın tüy yapısı yüz yapısı ne kadar orantılı ise o ölçüde fiyatı da yüksek olacaktır. Bu rakamlar çok yüksek olduğundan ülkemizde bu köpeği Tayland’dan alan Pomeranian severler var. İşte 5.200 $ -  30,000 TL civarında olan rakamlarda bu nedenlerden dolayı değişiklikler gösteriyor. Bu derece pahalı olmasının bir diğer nedeni de Petshop hizmetinde yılların adı ve markası olması, güvenilirlik, tavsiyelerde en önlerde olması da 5.200 $ -30,000 TL gibi rakamlar söz konusudur.

Bir kaç ufak bilgi verecek olursak;

 
Tayland’da fiyatlar buradaki fiyatlara oranla yarı yarıya kadar düşük alınabilir. Tabi yurt dışından yavru alırken yanınızda bu ırktan anlayan birinin olması gerekir. Bu yurt içinde de tavsiyemiz. Çünkü bu Tayland’daki uygun fiyatlarından dolayı Pomeranian almaya gidenlerden faydalanmak için safkan olmayan köpeklerde çokça satıldığını biliyoruz. "Köpek Dünyası" web sitesinde Tayland, Ukrayna, Rusya gibi ülkelerden bu cinsi getiren Petshoplar bulunmakta. Siteden bir kaç ilan sahibiyle görüşmeniz iyi olacaktır. Aman dikkat. Yine üstüne basa basa tavsiyemiz şudur ki Yavru iken saf kan olup olmadığını anlamak zor olacağından bu tip yerlerden köpek alırken erişkin olmasına dikkat edin.
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
Pomeranian Boo
 • Avatar

  Kızım 10 yaşında pomeranian yavrusu istiyor fakat fiatları çok pahalı ücretsiz olursa sahiplenmek istiyorum.

 • Avatar

  Kizim 14 yaşında pomeranian yavrusu istiyor hergün netten resimlerini gösteriyor durumum. Almaya müsait deyil oldukça fiyatlar yüksek güzel insanlar hayır için hediye etmek isteyen olursa çok mutlu oluruz

 • Avatar
  Ahmet TEKE

  Kızım 11 yaşında ve bu köpeği çok istiyor fakat ücretleri çok pahalı eğer mümkünse ücretsiz bir sahiplendirme olursa memnuniyetle kabul ederiz çünkü çok istiyoruz ve imkanımız yok para ile almaya

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı