Havlamasına Dair Sebepler

Havlamasına Dair Sebepler

Koruma İç Güdüsü

Pomeranian'ın boyutlarının sizi aldatmasın. Çünkü onlarda diğer köpekler gibi bekçilik içgüdüsüne sahiptirler. Yabancı ile karşılaştıklarında sizi uyarmak isteyebilirler. Çevrelerinde olup biteni dikkatle izler ve aksi bir durumda tepkisini havlayarak verir. Yabancılardan yorulmuşlardı, Pomeranyalılar mükemmel bekçiler yaparlar ve bu tür bir havlamayı, olağandışı bir şeye karşı uyarmak için duyacaksınız. Dikkat etmeniz gereken şey gereksiz havlamaların önüne geçmek.

Oyuncaklarını Paylaşmaz

Havlamaların bir başka sebebi de kendini korumadır. Bir Pomeranian oyuncaklarını ya da mama kabını koruyabilir. Pomeranian'ınızın eşyalarının ve özellikle yemeklerini savunmasız olmadığını ve güvende olduğunu hissetmesini sağlayın. 

Köpeğinize Karşı Tavrınız

Havlamalarına karşı uyaranlarınızın eksikliği, havlama ve diğer hoş olmayan davranışlar için çok yaygın bir neden olabilir. Pomeranian tarafından kesinlikle net bir tavır içinde olmalısınız.

Diğer Köpekler 

Başka bir sebep heyecan olabilir. Köpekler eve geldiğinde köpekler aşırı derecede heyecanlanabilirler ve bu da sıkça havlamaya ve hatta kazara  idrar kaçırmaya yol açabilir. Bu durumun önüne ancak eğitimle geçilebilir.

Yürüyüş ile Havlama İlişkisi

Ek olarak, günlük yürüyüşlere devam etmezseniz, evdeki alanı darsa bir Pomeranian enerjisini boşaltacak farklı faaliyetlere yönelebilir. Huzursuzluk gösteren havlamalar köpeğin duygularıyla ilgili farklı sorunlara yol açabilir.   

Benzer Yazılar

Yukarı