İlk kez köpek sahiplenecekler için Pomeranian uygun bir cins mi?

İlk kez köpek sahiplenecekler için Pomeranian uygun bir cins mi?

Bu tamamen köpek sahiplenecek kişinin köpekten beklentilerine bağlıdır. Kişinin kendine sorması gereken ben bu köpekle ne yapmak istiyorum? Bu sorunun cevabı Pomeranianın kişiye uygun bir köpek olup olmadığını verir. Örneğin Apartman dairesindesiniz evinizin iç mekanın köpeğinize yeterli olmasını umuyorsunuz. Gün içinde yürüyüşlere ya da tuvalete çıkarmak için fazla zamanınız olmayacak.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

O zaman Pomeranian sizin için ideal bir köpek olabilir. Tabi ki bir takım işlerden kaçınırken karşısına her gün taranması gereken tüyler ve sizinle oyun oynaması bekleyen bir köpekle karşılaşacaksınız. Karar vermeniz gereken hangi sorumluluklar sizin için yük değil keyifli olur.
 
Pomeranian cinsi küçük alanlarda mutlu olabilen, dış alan için uyumlu olmayan, günlük egzersiz ihtiyacı düşük hareketli bir köpektir. Beklentilerinizi belirledikten sonra bu cinsin artı ve eksilerini göz önünde bulundurmalısınız. Eğer beklentiniz günün büyük bir çoğunluğunu kanepede yada bir köşede uyuyarak geçirmesi ise Pomeranian doğru cins olmayabilir.
 
Evin içinde sizinle hareket edecek yer yer ilgi bekleyen, günlük 20 dakikalık park gezisine yada yürüyüşe çıkması gereken Pomeranian ev içine büyük oranda uyumludur. Ev içinde gerçekleşecek beklenmedik durumlar içinde sizi uyarmak için havlaması da özelliklerinden biridir. Dikkat etmeniz gerekenler ev içinde hareketli bir köpek oluşu, mutlaka günlük egzersiz ihtiyacı olması, çok samimi olmayan misafirlerinize karşı agresif bir tutumu olabilmesi ve gösterişli tüylerinin rutin bakım gerektiriyor olması.

 

Benzer Yazılar

Yukarı