Genel Görünümleri

Genel Görünümleri

TAYLAND SCRLI ORJINAL POMERANIAN BOO
Pomeranian boo
5000₺
İzmir içi elden teslim EN MİNİK DİŞİ BOO 950gram çanta boy!!
Pomeranian boo
16000₺
POMERANİAN BOO MİNİ
Pomeranian boo
6500₺

Pomeranian kalın, pelüş iki kat kürkten oluşan küçük köpeklerdir. Başları farklı görünümlerinin en temel özelliğidir. Üç farklı yüz görünümüne sahip köpekler, tilki surat, oyuncak ve ayı surat olarak bilinir. Bu yüz tiplerinde genellikle burun renkleri kürk renkleri ile benzerlik gösterir. Gözleri oval biçimde olan köpeklerin göz çevresi de genelde siyahtır.

Yüz Yapısı

Kulakları küçüktür ve dik bir şekilde kafanın üst kısmında değil alt yazlarında yer alır. Bu cinsin üst ve alt çenesi birbirine geçerek mükemmel bir şekilde oturup makas biçimindedir. Bu çene tipi köpeğe boyutuna göre güçlü bir ısırma gücü kazandırır. Boyunları vücut oranlarına göre kısa olan köpeklerin ön bacakları da vücudun geri kalanına göre ince ve düz bir şekildedir. 

Beden Yapısı

Küçük sırtları ile silindirik bir vücut tipine sahip olan bu cinsin göğüsleri dar ve tüy yapısından dolayı derindir. Arka ayakları kedilerinkini andıran köpeğin kemikleri güçlü ve esnektir. Kuyrukları Spitz ailesinden Samoyed cinsine benzer biçimde çok tüylü ve genelde sırta doğru kıvrıktır.

Renkleri

Kürkleri alt ve üst olmak üzere iki katmandan oluşur. Bu iki katmanın ilki olan alt katman tüyleri sık ve kısadır. Üst katman tüyleri ise uzun ve yumuşaktır. Kürkünün bir özelliği ise boyun ve göğüs kısmında oldukça uzun oluşu ve köpeğinin sevilen vücut formunu öne çıkarmasıdır. Farklı renklerin birbiri ile kombini ile onlarca farklı renge sahip olan bu cinsin en çok karşılaşılan ve kabul gören renkleri şu şekildedir:

Kızıl

Siyah

Siyah ve bej

Kahverengi

Krem

Koyu krem

Açık kahverengi

Portakal

Portakal ve Krem

Turuncu ve beyaz

Kırmızı

koyu Kırmızı

Beyaz

 

Ve bu renklerin birbiri ile kombinlerini görmek mümkün.

 
POMERANİAN BOO
Pomeranian boo
5000₺
AYI SURAT SECERELİ POMERANİAN BOO
Pomeranian boo
7500₺
POMERANİAN BOO IRK SAĞLIK GARANTİLİ YAVRULAR
Pomeranian boo
6000₺

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı