Köpek Seçiminde Pomeranian Benim İçin Doğru Köpek Mi?

Köpek Seçiminde Pomeranian Benim İçin Doğru Köpek Mi?

Köpek Seçiminde Pomeranian Benim İçin Doğru Köpek Mi?

Evcil hayvan alma kararı uzun bir süreçtir. Sorumluluk her zaman olacak, hayatınızın uzunca bir döneminde evcil hayvanınız ile yaşayacaksınız. Bu kararı aldıktan sonra genellikle ne tür bir evcil hayvan almalıyım aşamasına gelirsiniz. Seçiminiz köpek ise o zaman seçmeniz gereken ırk aşaması ile karşılaşacaksınız. Her biri kendine münhasır olan ırklar içinden, evinize, aile yaşantınıza ve sizin karakterinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Neden Pomeranian?

Son olarak bir pomeranian almaya karar verme aşamasında iseniz, sizi daha da ikna edecek bazı özelliklerini hemen sıralayalım

1- Küçük Bir Irktır, Çok Yer Kaplamazlar

 
Pomeranianlar birçok köpek ırkına oranla daha ufak boyutlardadır. Bu da sizin için bazı avantajlar sunar. Seyahat ederken onu da uygun olan ortamlara alabilir, kafesi ile seyahat etmesini sağlayabilirsiniz. Küçük bir eviniz varsa harika bir seçim yapmışsınız diyebiliriz. Bahçeli olmayan evlerde yaşayabilen pomlar, tuvalet ve egzersiz için düzenli dışarı çıkartılmalıdır. 

2- Az Yemek Tüketimi Ve Uygun Sahiplenme

 
Bütçeniz büyük bir köpeği besleyecek kadar geniş olmayabilir. Az yiyen bu ırk bu konuda size çok ciddi avantajlar sağlayacaktır. Kilolarına göre beslenen bu ırk gün içinde gerçekten az mama tüketirler. Mideleri küçük olduğundan az ve sık beslenmeleri gerekir. 
Ayrıca sahiplenirken de bazı büyük ırklara kıyasla daha uygun fiyatlara alabilirsiniz. 

3- Her Yerde Bu Irka Ulaşabilirsiniz

 
Dünya genelinde çok yaygın olan Pomeranian ırkına kolayca ulaşabilir ve sahip olabilirsiniz. Ülkemizde ve dünyada birçok petshop ve evcil hayvan üretimi yapan yerlerde tercih edilen bir ırk olduğu için sahiplenmekte zorluk çekmezsiniz. 

4- Pomeranian Samimi Bir Irktır

 
 
Diğer evcil hayvanlarla kolayca uyumlu, platonik ilişkiler kurabilen bir ırktırlar. Aynı zamanda eğlenceli, dışa dönük köpeklerdir. Dostlukları gerçekten vazgeçilmezdir. Bu nedenle canınızın hiç sıkılmaması için kendine bu ırktan hemen bir tane edinebilirsiniz.

5- Kucak Köpeği Olarak Eşsizdirler

 
Ufak yapıları, sevilmeye aşık olmaları nedeni ile iyi birer kucak köpeğidirler. “Benim köpeğim hep yanımda olsun” diyenlerdenseniz, bu ırk sizin için harika bir seçenektir. Huysuz olmadıkları için sürekli yanınızda sakince durabilirler. Kitabınızı okurken ya da film izlerken size eşlik edeceğinden emin olabilirsiniz.

6- Dikkatli Köpeklerdir

 

 
Pomeranian ırkı aslında iyi bir bekçi köpeğidir. Ufak görünmesine aldanmayın, onlar eskiden beri bekçi olarak çok dikkatli ırklardır. Bu nedenle
bahçelerinizi, evinizin girişlerini her türlü kötü niyetli insandan rahatlıkla koruyabilirler. Yüksek dikkat oranları ters giden şeylere anında tepki vermelerine neden olur. 

7- Atletik Bir Cinstir

 
Enerjik bir ırktır. Yüksek enerji seviyelerine sahip olmaları nedeni ile eğitim, spor ve köpek yarışları gibi sosyal işlevleri de rahatlık yapabilirler. Çevik, serbest stil, itaat eğitimi ve takip konularında başarılı olurlar. 
Tüm ırklarda olduğu gibi Pomeranianların da eksileri vardır. Ancak artıları ile kendini daha çok sevdirecek, harika ve zeki hayvanlardır. 

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı