Pomeranian Yağmura Nasıl Alıştırılır

Pomeranian Yağmura Nasıl Alıştırılır

POMERANİAN BOO MİNİ
Pomeranian boo
6500₺
POMERANİAN BOO TEDDY BEAR
Pomeranian boo
6500₺
EN IYISI BOO
Pomeranian boo
10000₺

Özellikle fırtına ve gök gürültüsünden korkan Pomeranianlar sahipleri yağmur yağmaya başladığında, köpeğiniz ürkek tavırlar sergilediğinde ses tonunuzu ayarlayıp sakin ve neşeli bir ruh hali içine girin. Kapıları ve pencereleri mümkünse kapatmayı eğer kapatmak mecburi bir durumsa o zaman bu eylemi oldukça sakin yapın. 

Yağmur İçin Eğitimi

Yağmur başladığında çamaşırlarınız açık alanda asılı olabilir. Bu tip bir durum içinde " hayır, yağmur yağıyor" gibi sözlerden kaçının. Bahçe ve vb. bir alan sularken ya da ıslak bir zemin gördüğünüzde  köpeğinizi bu ıslak zeminde yürümeye hatta oynamaya alıştırın. Köpeğinize taktığınız koşum takımları ile ıslak zemin üzerinde sizinle birlikte yürümeye teşvik edin; neşeli bir ruh haline bürünün. Hoşlanacağı tipte yeni bir oyuncakla ıslak zeminler üzerine oynamaya da teşvik edebilirsiniz.

Yağmur İçin Kıyafet

Köpeğinizi yağmura alıştırırken direk yağmurun altında değil, bir şemsiyenin altında ya da bir ağacın altında köpeğinizi açık alanda yağmura alıştırma denemeleri yapın. Köpeğinizin yağmura alıştırırken sudan korumak için köpeklere özel tasarlanan yağmurlukları da kullanabilirsiniz. Yağmur çok şiddetli ya da fırtına tipi bir hava hakimse köpeğiniz dışarı çıkmak için hevesli olsa bile onu evde güvenli bir şekilde muhafaza edin.

POMERANİAN BO ERKEK 900 Gr
Pomeranian boo
5000₺
POMERANİAN BOO IRK SAĞLIK GARANTİLİ YAVRULAR
Pomeranian boo
6000₺
TÜRKİYENİN EN MİNİK DİŞİ BOO 950gram çanta boy!!!!!!!
Pomeranian boo
15000₺

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı