Pomeranianlar Neden Yağmurdan Korkar?

Pomeranianlar Neden Yağmurdan Korkar?

Yağan yağmur çok şiddetli ise ve köpeğin alt katman tüylerine ulaşan yağmur köpeği rahatsız edebilir. Ayrıca köpeğin burnuna hızla düşen yağmur damlaları yine köpek içi sinir bozucu olabilir. Sıcak yaz günlerinde aniden bastıran yağmur köpeğin hızlı hava değişimden dolayı üşümesine titremesine neden olabilir.

Korkmaması İçin Eğitim

Yağmur yağmaya başladığında genellikle camları kapatır evlerin içine sığınırız. Çok az insan yağmur yağmaya başladığında mutlu olduğunu gösterecek tepkiler verir. İnsanlar yağmurun kaçılıp uzaklaşılması gereken bir doğa olayı olduğunu istemeden de olsa bilinçaltından köpeğine hissettirir. Bu durum da köpeğin üzerinde yağmura karşı negatif bir etki bırakır.

Gök gürültüsü Ve Fırtına

Köpekler gök gürültüsü ve fırtınanın çıkardığı seslerden genellikle ürkerler. Bu sırada yağmurda yağdığından bu ikisini arasında bir bağ kurarlar. Yağmur yağmaya başladığında arkasından gök gürültüsü ve fırtına gibi yüksek sesler beklediğinden açık havada kalmak istemezler.

 

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: PHP Startup: Unable to load dynamic library '/opt/plesk/php/7.0/lib64/php/modules/mongodb.so' - /opt/plesk/php/7.0/lib64/php/modules/mongodb.so: cannot open shared object file: No such file or directory

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: