Yüksek Sesten Korkan Pomeranianlar İçin Rehber

Yüksek Sesten Korkan Pomeranianlar İçin Rehber

SECERELİ POMERANİAN BOO AYI SURAT
Pomeranian boo
7500₺
POMERANİAN BOO MİNİ
Pomeranian boo
6500₺
POMERANİAN BOO TEDDY BEAR
Pomeranian boo
6500₺
  1. Köpeklerde yüksek ses, gök gürültüsü, havai fişek, korna ve elektrikli süpürgenin sesinden korkmak, havlamak, saldırmak yaygın olarak görülür.

  2. Gök gürültüsü ve şimşekten korkan Pomeranianlar; Köpekler 20 ile 20.000 Hz’le,  40 ile 60.000 Hz arası frekansları duyabilmektedir. Bu nedenle köpekler insan kulağının algılayamadığı yüksek Hz’e sahip rüzgar seslerini duyarak tepki verebilir. Müstakil bir evde iseniz çatıya ya da apartman dairesinde panjurlara sağanak bir şekilde yağan yağmur sesi köpekler için rahatsız edici olabilir.
     

Yüksek Ses İçin Eğitim

  1. Fırtına ya da şimşek çakması esnasında hava basıncı ve statik elektrik alanındaki değişikler köpekler tarafından algılanır ve buna karşı bir tepki verebilirler.

  2. Görüldüğü gibi insanların gelişmemiş ses algısı ve basınç hisleri sebebi ile  ortamda herhangi bir şey yokken köpek neden aşırı tepki veriyor diye düşünebilirsiniz. Fakat bu gibi hava olaylarındaki değişimleri bilip, köpeklerin algıladıklarını öğrenince ona uygun şekilde köpekleri sakinleştirici bir tavır içinde olmalısınız.

Alıştırma Süreci

  1. Köpekler bu gibi durumlarda dolap ya da merdiven altına saklanabilir, inleme ve havlama sesleri çıkarabilir, aşırı salya, dudak yalama, oyuncaklarını çiğneme gibi panik davranışları içinde olabilir. Bazı köpeklerin kontrolden çıkıp duvara çarptığımda görülmüştür.

  2. Bu gibi durumlar için üretilen köpekleri sıkıp tıpkı kundaklar gibi saran yelekler köpeğin rahatlamasına ve uyumasına yardımcı olur.

Uygun fiyatlı orjinal scrli yavrular
Pomeranian boo
5000₺
5 Aylık bütün aşıları tamamlanmış Wc ve temel itaat eğitimli
Pomeranian boo
8₺
POMERANİAN BOO IRK SAĞLIK GARANTİLİ YAVRULAR
Pomeranian boo
6000₺

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı