Diz Kapağı Sorunu

Diz Kapağı Sorunu

Show kalite dişi bebeğim
Pomeranian boo
Irk ve sağlık garantili Boo Pomeranian Yavrular
Pomeranian boo
En güzel yavrular ve yetişkinler secereli orjinal
Pomeranian boo

Küçük cins köpeklerde sık görülen diz kapağı sorunu kemiğin malformasyon ya da kemikteki yaralanmalarla oluşur. Bu tip yaralanmalar ciddiye alınıp veteriner hekim gözetiminde tedavi ettirilmeli aksi takdirde bu rahatsızlık ileriye dönük olarak daha kötü bir hal alacaktır. Diz kaymalarında erkenden müdahale edilmezse takip eden günlerde bu kaymalar sıklaşacak ve bölgede şişlik oluşarak daha büyük sakatlıklara yol açacaktır.

Diz Sakatlığı Belirtileri

Diz sakatlığı yaşayan köpekler hareketsiz bırakır bazen havaya kaldırır bazen de karnına doğru çeker. Bazen b u kaymalarda diz kapağı kendi yerine oturmazsa yerine oturtulabilir. Bu gibi durumlarda köpeğin iyileşmesi için yatırılıp dizini kullanmaması ve ilaç tedavi ile desteklenmesi gerekir. Çok hareketli olan Pomeranian cinsi köpeklerin hareket ettirmeden bir yerde tutmak zor olacaktır. Bu durumun kolaylaşması için ev tipi kapalı kulübeler kullanılabilir.

Tedavi Süreci

Çıkan diz kapağı bir kere çıktıktan sonra sık sık yineleyebilir. Bu gibi durumlar cerrahi müdahale gerektirir. Yerine oturtulan diz kapağı tekrar kayıp çıkmaması için önlemler alınır. Ameliyat sonrası durumu tekrarlamaması ve arterite olmaması için ortopedik bir köpek yatağı temin edilmelidir.

 

En Kaliteli Pomeranian Boo Yavrularımız
En Kaliteli Pomeranian Boo Yavrularımız
POMERANİAN BOO YAVRUMUZ
POMERANİAN BOO YAVRUMUZ
A kalite pomeranian spitz bebegimiz
A kalite pomeranian spitz bebegimiz

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı