Diz Kapağı Sorunu

Diz Kapağı Sorunu

EN IYISI BOO
Pomeranian boo
10000₺
POMERANİAN BOO IRK SAĞLIK GARANTİLİ YAVRULAR
Pomeranian boo
6000₺
POMERANİAN BOO MİNİ
Pomeranian boo
6500₺

Küçük cins köpeklerde sık görülen diz kapağı sorunu kemiğin malformasyon ya da kemikteki yaralanmalarla oluşur. Bu tip yaralanmalar ciddiye alınıp veteriner hekim gözetiminde tedavi ettirilmeli aksi takdirde bu rahatsızlık ileriye dönük olarak daha kötü bir hal alacaktır. Diz kaymalarında erkenden müdahale edilmezse takip eden günlerde bu kaymalar sıklaşacak ve bölgede şişlik oluşarak daha büyük sakatlıklara yol açacaktır.

Diz Sakatlığı Belirtileri

Diz sakatlığı yaşayan köpekler hareketsiz bırakır bazen havaya kaldırır bazen de karnına doğru çeker. Bazen b u kaymalarda diz kapağı kendi yerine oturmazsa yerine oturtulabilir. Bu gibi durumlarda köpeğin iyileşmesi için yatırılıp dizini kullanmaması ve ilaç tedavi ile desteklenmesi gerekir. Çok hareketli olan Pomeranian cinsi köpeklerin hareket ettirmeden bir yerde tutmak zor olacaktır. Bu durumun kolaylaşması için ev tipi kapalı kulübeler kullanılabilir.

Tedavi Süreci

Çıkan diz kapağı bir kere çıktıktan sonra sık sık yineleyebilir. Bu gibi durumlar cerrahi müdahale gerektirir. Yerine oturtulan diz kapağı tekrar kayıp çıkmaması için önlemler alınır. Ameliyat sonrası durumu tekrarlamaması ve arterite olmaması için ortopedik bir köpek yatağı temin edilmelidir.

 

Uygun fiyatlı orjinal scrli yavrular
Pomeranian boo
5000₺
5 Aylık bütün aşıları tamamlanmış Wc ve temel itaat eğitimli
Pomeranian boo
8₺
POMERANİAN BOO
Pomeranian boo
7000₺

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı