Mevsimsel Tüy Dökümü

Mevsimsel Tüy Dökümü

Tayland Güzeli Orijinal Secereli Boo
Pomeranian boo
22000₺
Yakışıklı
Pomeranian boo
6500₺
*MİKROÇİPLİ OYUNCAK KÖPEK POMERANİAN YAVRULARI SAFARİ PETTE*
Pomeranian boo
10000₺

Pomernianlar mevsimsel tüy dökümünün dışında sık taranmama ya da kirlendikçe banyo yapmama gibi durumlardan tüy dökebilir. Genellikle yılda 2 kez tüy döken Pomernianlar uzun ve kabarık tüyleri diğer ırklara nazaran daha ciddi bir bakım gerektirir. Pomernianlar diğer ırkların aksine 3 haftada bir yıkanması gerekir. Uzun tüylere sahip Pomernianların derisi değil tüyleri kirlenir.

Tüy Dökümüne Karşı Önlemler

 

Tüy dökümünü en aza indirmek için minimum 3 günde bir mümkünse her gün taranma işlemi yapılmalıdır. Her gün tarayan Pomernian sahipleri köpeklerinin yıl boyunca aşırı tüy dökme probleminin olmadığını söylüyor. Yani köpeğinizi sık taramak mevsimsel tüy dökümünün de önüne geçebiliyor. Köpeklerin çok sık yıkanması da tüy dökümüne neden olur.

Yıkanma Ve Tüy Dökümü

 

Derialtındaki yağ tabakasını incelten sık yıkanma zamanla tüy dökümünü artırır. Köpeklerin yıkanma esnasında insanların kullandığı şampuan, duş jeli gibi ürünler köpeklerin derilerinde ve tüylerinde problem çıkarıp tüy dökümünü artırabilir. Yavru köpekler 7. ya da 8. aylarını doldurduktan sonra yavruluk tüylerini dökmeye başlarlar. Bu tüy dökümü köpeğin yaşamı boyunca bir kere olur ve normal bir durumdur.

Tüy Döküm Süreleri

 

Yılda iki kez görülen tüy dökümü kış ayına girişte ve ilkbahar mevsiminde yoğun olarak görülür. Köpeklerin tüy yapılarına uygun taraklarla taranması da önemlidir. Hatalı tarak seçimleri bir işe yaramadığı gibi ciddi tüy problemlerine de yol açabilir.

Beyaz Pomeranian Boo Dişi Erkek Yavrular
Pomeranian boo
0₺
Sağlıklı Orjinal teddy bear  yavrumuz
Pomeranian boo
0₺
Fcı secereli yarışma düzeyi boo “herkül”
Pomeranian boo
0₺

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı