Mevsimsel Tüy Dökümü

Mevsimsel Tüy Dökümü

Satılık Pomeranian Boo Teddy Bear Yavrular
Pomeranian boo
Muhteşem kalitede olan marka tescilli pomeranian boo yavrulr
Pomeranian boo
Pomeranian Boo Teddyface
Pomeranian boo

Pomernianlar mevsimsel tüy dökümünün dışında sık taranmama ya da kirlendikçe banyo yapmama gibi durumlardan tüy dökebilir. Genellikle yılda 2 kez tüy döken Pomernianlar uzun ve kabarık tüyleri diğer ırklara nazaran daha ciddi bir bakım gerektirir. Pomernianlar diğer ırkların aksine 3 haftada bir yıkanması gerekir. Uzun tüylere sahip Pomernianların derisi değil tüyleri kirlenir.

Tüy Dökümüne Karşı Önlemler

 

Tüy dökümünü en aza indirmek için minimum 3 günde bir mümkünse her gün taranma işlemi yapılmalıdır. Her gün tarayan Pomernian sahipleri köpeklerinin yıl boyunca aşırı tüy dökme probleminin olmadığını söylüyor. Yani köpeğinizi sık taramak mevsimsel tüy dökümünün de önüne geçebiliyor. Köpeklerin çok sık yıkanması da tüy dökümüne neden olur.

Yıkanma Ve Tüy Dökümü

 

Derialtındaki yağ tabakasını incelten sık yıkanma zamanla tüy dökümünü artırır. Köpeklerin yıkanma esnasında insanların kullandığı şampuan, duş jeli gibi ürünler köpeklerin derilerinde ve tüylerinde problem çıkarıp tüy dökümünü artırabilir. Yavru köpekler 7. ya da 8. aylarını doldurduktan sonra yavruluk tüylerini dökmeye başlarlar. Bu tüy dökümü köpeğin yaşamı boyunca bir kere olur ve normal bir durumdur.

Tüy Döküm Süreleri

 

Yılda iki kez görülen tüy dökümü kış ayına girişte ve ilkbahar mevsiminde yoğun olarak görülür. Köpeklerin tüy yapılarına uygun taraklarla taranması da önemlidir. Hatalı tarak seçimleri bir işe yaramadığı gibi ciddi tüy problemlerine de yol açabilir.

Yarışma düzeyi secereli pomeranian boo yavrularımız
Yarışma düzeyi secereli pomeranian boo yavrularımız
Pomeranian boo yavrular
Pomeranian boo yavrular
Yarışma düzeyi ırk garantili oğlumuz”Alfred”
Yarışma düzeyi ırk garantili oğlumuz”Alfred”

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı