Nefes Ağırlaşmasının Nedenleri

Nefes Ağırlaşmasının Nedenleri

Show kalite dişi bebeğim
Pomeranian boo
Irk ve sağlık garantili Boo Pomeranian Yavrular
Pomeranian boo
En güzel yavrular ve yetişkinler secereli orjinal
Pomeranian boo

Pomernianınızla aranızda güçlü bir bağ varsa ve size çok düşkünse, tüm gün sizi göremedikten sonra akşam üstü gördüğünde aşırı derece heyecanlanıp yaptığı sevinç gösterilerinden dolayı nefesi ağırlaşabilir. Bu oldukça sık rastlanan normal bir durumdur. Bunun önüne geçmek için verilen eğitimlerle köpek sakinleştirilebilir. 

Belirtileri

Başka bir neden ise köpekler egzersiz ya da oyunlar sonrası nefes alışverişi ağırlaşır ve hareketleri de buna paralel ağırlaşabilir.  Bahsedilen nedenler sağlık açısından bir tehdit oluşturmaz. Fakat sıcak havalarda aşırı ısınmadan dolayı gerçekleşen ağır nefes alış verişi müdahale edilmezse sağlıksal sorunlar çıkarabilir. 

Tüyleri Ve Oyun

Pomernianların uzun tüyleri kimilerine göre hep üstlerinde olduğundan onlara alışkın olduğunu ve problem yaşamayacağını düşünebilir. Fakat sıcak havalarda durum farklıdır. Eğer güneşli bir günde oynarken köpeğiniz yatarak uyumaya çalışıyorsa, gölgeye alıp önüne su koymalısınız.

Alınacak Tedbirler

Eğer yaşadığı aşırı sıcak hava nedeni ile nefes alıp vermekte zorlanıyorsa, üzerine nemli bir havlu serip gölgede dinlendikten sonra veterinere götürmelisiniz. Köpeğiniz sert nefes alıyor ve bunu sık sık tekrarlıyorsa akciğerinde sıvı,  genişlemiş kalp,  çöken nefes borusu gibi rahatsızlıklardan birini geçiriyor olabilir.

En Kaliteli Pomeranian Boo Yavrularımız
En Kaliteli Pomeranian Boo Yavrularımız
POMERANİAN BOO YAVRUMUZ
POMERANİAN BOO YAVRUMUZ
A kalite pomeranian spitz bebegimiz
A kalite pomeranian spitz bebegimiz

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı