Nefes Borusunun Çökmesi

Nefes Borusunun Çökmesi

Sağlık ve ırk garantili Ayı surat Pomeranian yavruları
Pomeranian boo
Saglık Garantili Pomeranian
Pomeranian boo
Satılık Pomerian Spitz
Pomeranian boo
Pomeranianların ve bu tip küçük ırk köpeklerin yaygın bir sağlık sorunu olan nefes borusu çökmesi bazen genetik faktörlerden bazen de alınan bir darbe sonucu gerçekleşir. Köpeğin nefes borusunda bulunan kıkırdak bölüm boyna mesafe bırakılmadan takılan tasmanın çok sert biçimde çekilmesi ile de bu çökme gerçekleşebilir.
 
 

Nefes Borusunda Kalıtsal Hastalık

Bazı Pomeranianlar da nefes boruları kalıtsal olarak çok hassas olabiliyor. Bu durumu veteriner kontrollerinde öğrenmeli ve kesinlikle bu tip rahatsızlıkları olan köpeklere göğüs tasması takılmalıdır. Köpeğin agresif yapısı  boyun tasması ile gezdirirken, köpeğin ani hareketlerle tasmayı çekiştirmesi sonucu da bu tip bir yaralanmalara yol açabilir. Ani hareketlerde ileri ya da yana doğru uygulanan kuvvetle köpeğinizin hassas boyunu incinir.
 
 

Belirtileri

Şiddetli ve sık öksürük

Daha önce köpeğinizden duymadığınız biçimde gürültülü garip sesler çıkarır. Köpek sahipleri genelde bu durumu köpeğin boğazına bir şey takılmış da onu çıkartmaya uğraşıyor zannedebilir.
 
 

Nefes darlığı

Nefes almada zorlanma nefes alırken çıkan hırıltılar ya da nefesini tutmaya çalışıyor gibi bir belirti ile karşılaşırsanız köpeğinizin nefes borusunda bir problem olduğunu gösterir.
 
Bu rahatsızlığın tedavisinde öksürük giderici, antibiyotikler ve anti-inflamatuar gibi ilaçlar kullanıldığında ilaçlara yanıt vermeyen ciddi yaralanmalara karşı genellikle cerrahi müdahale yapılır.
 
IRKININ EN İYİ AYI SURAT BOO
IRKININ EN İYİ AYI SURAT BOO
Nadir Renk Black&White Pomeranian Boo
Nadir Renk Black&White Pomeranian Boo
MÜKEMMEL SAFKAN POMERANİAN YAVRULARI VONALP GARANTİSİYLE
MÜKEMMEL SAFKAN POMERANİAN YAVRULARI VONALP GARANTİSİYLE

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı