Nefes Borusunun Çökmesi

Nefes Borusunun Çökmesi

Safkan Boo Pomeranian yavrularımız
Pomeranian boo
Pomeranian yavrularımız yeni sahiplerine gitmeye hazırlar
Pomeranian boo
POMERANİAN BOO YAVRULARININ EN İYİLERİNİ İSTEYENLERE
Pomeranian boo
Pomeranianların ve bu tip küçük ırk köpeklerin yaygın bir sağlık sorunu olan nefes borusu çökmesi bazen genetik faktörlerden bazen de alınan bir darbe sonucu gerçekleşir. Köpeğin nefes borusunda bulunan kıkırdak bölüm boyna mesafe bırakılmadan takılan tasmanın çok sert biçimde çekilmesi ile de bu çökme gerçekleşebilir.
 
 

Nefes Borusunda Kalıtsal Hastalık

Bazı Pomeranianlar da nefes boruları kalıtsal olarak çok hassas olabiliyor. Bu durumu veteriner kontrollerinde öğrenmeli ve kesinlikle bu tip rahatsızlıkları olan köpeklere göğüs tasması takılmalıdır. Köpeğin agresif yapısı  boyun tasması ile gezdirirken, köpeğin ani hareketlerle tasmayı çekiştirmesi sonucu da bu tip bir yaralanmalara yol açabilir. Ani hareketlerde ileri ya da yana doğru uygulanan kuvvetle köpeğinizin hassas boyunu incinir.
 
 

Belirtileri

Şiddetli ve sık öksürük

Daha önce köpeğinizden duymadığınız biçimde gürültülü garip sesler çıkarır. Köpek sahipleri genelde bu durumu köpeğin boğazına bir şey takılmış da onu çıkartmaya uğraşıyor zannedebilir.
 
 

Nefes darlığı

Nefes almada zorlanma nefes alırken çıkan hırıltılar ya da nefesini tutmaya çalışıyor gibi bir belirti ile karşılaşırsanız köpeğinizin nefes borusunda bir problem olduğunu gösterir.
 
Bu rahatsızlığın tedavisinde öksürük giderici, antibiyotikler ve anti-inflamatuar gibi ilaçlar kullanıldığında ilaçlara yanıt vermeyen ciddi yaralanmalara karşı genellikle cerrahi müdahale yapılır.
 
Muazzam guzellikte en fazla 2.5 kg olan Tcup yavrumuz
Muazzam guzellikte en fazla 2.5 kg olan Tcup yavrumuz
Gülen Surat Sevimli Ve Oyuncu Pomeranian Boo Oğlumuz MARİO
Gülen Surat Sevimli Ve Oyuncu Pomeranian Boo Oğlumuz MARİO
2 aylik pomeranian boo
2 aylik pomeranian boo

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı