Nöbetler için Ortak ve Kabul Görmüş Tedavi Çeşitleri

Nöbetler için Ortak ve Kabul Görmüş Tedavi Çeşitleri

SECERELİ POMERANİAN BOO AYI SURAT
Pomeranian boo
7500₺
Pomeranian boo orjinal ayı sürat
Pomeranian boo
4500₺
EN IYISI BOO
Pomeranian boo
10000₺

Köpeğinizin belirtilerini veterinerinize anlattıktan sonra veterineriniz köpeğinizi ayrıntılı bir fizik muayenesine tabi tutacak ve kan testlerini yapacaktır. Eğer bu testler sonucu köpeğinizde epilepsi varsa potasyum bromid veya fenobarbital ile tedavi sürecine başlayacaktır. Fenobarbital uzun vadede köpeğin karaciğerine zarar verebilir. O sebepten tedavi süresinde fenobarbital dozu düşük tutulmalı ve karaciğerin durumu sürekli izlenmelidir. Sonrasında da köpeğinizin karaciğer sorunu yaşamadığından emin olmak için 4-6 ayda bir kan testi yaptırmakta yarar vardır.

Tam bir fizik muayene ve kan testleri uygulandıktan sonra, eğer köpeğinizde epilepsi bulunursa, genellikle fenobarbital veya potasyum bromid ile tedavi edilir. Farenobarbital karaciğere uzun bir zaman zarfında zarar verebilir, bu nedenle veteriner dozunu olabildiğince düşük tutmalı ve bunu düzenli olarak izlemelidir.

Herhangi bir karaciğer sorunu olup olmadığını kontrol etmek için her 4 ila 6 ayda bir kan testleri yapmak çok yaygındır. Uyuşukluk, güçsüzlük ve koordinasyon kaybına neden olabileceği halde potasyum bromürün çok az yan etkisi vardır. Potasyum bromid’in halsizlik, güç kaybı gibi etkileri olmasına rağmen az yan etkisi bulunur. Bu tedavilere ek kendiniz uygulayabileceğiniz alternatif tedaviler mevcut. Bunları sıralayacak olursak :

Köpeğin Yeme Alışkanlıkları

Köpekler üzerinde yapılan araştırma sonucu köpeğin alacağı omega 3 yağının beyindeki epilepsiye neden olacak kısımları yatıştırdığı kanıtlanmıştır. Köpeğinizin beslenmesine dikkat edebilirsiniz. Bir diğer beslenme değişikliğini paketlenmiş ürünlerin içindeki kimyasallardan köpeğinizi uzak tutmak. Evde hazırlayacağınız yiyecekler bu tür zararlı kimyasallardan köpeğinizi korur.

Besin takviyeleri 

Köpeğinizin yemek öğünlerinin dışında vereceğiniz A,B ve C vitaminleri çeşitli mineraller, köpeğinizin rahatsızlığını engelleyeceği yönünde teorilerde mevcuttur.

Akapuntur

Kesin kanıtlanmış bir yöntem olmasa da bu yönteme başvuranlar içinde akupunkturun işe yaradığını görenler var. Seanslık 25 dakika olmak üzere 4-5 haftada tamamlanan tedavinin köpekleri rahatlatan bir etkisi olduğu bu tedaviyi deneyen köpek sahipleri tarafından dile getiriliyor.

POMERANİAN BOO MİNİ
Pomeranian boo
6500₺
Pomerian yavrular
Pomeranian boo
2500₺
Pomeryan spitz
Pomeranian boo
1250₺

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı