Pomernianlarda Kusma

Pomernianlarda Kusma

Tayland Güzeli Orijinal Secereli Boo
Pomeranian boo
22000₺
*MİKROÇİPLİ OYUNCAK KÖPEK POMERANİAN YAVRULARI SAFARİ PETTE*
Pomeranian boo
10000₺
Yakışıklı
Pomeranian boo
6500₺

Köpeklerde kusma yaygın görülen bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın birçok nedeni olabilir. Rahatsızlığın daha büyük sorunlara yol açmaması için hangi  sebepten olduğu saptanmalı ve önlemleri alınmalıdır. Köperler de kusma genellikle mama değişimi sonrası ve soğuk algınlığı gibi durumlarda görülür. Bu  gibi rahatsızlıklar hayati önem taşımasa da kusma eylemi 48 saat sonra hala devam etmekteyse veteriner ile irtibata geçmek gerekir.

Pomernianlarda Kustuğunda Alınacak Önlemler

Köpeğinizin kustuğunu fark ettiğiniz andan itibaren 2-3 saat boyunca yiyecek vermeyin. Vücudundan çok su eksileceği için su kabını azar azar doldurun. Çok su içmesine izin vermeyin. Eğer su içtiğinde kustuğu artıklardan suya bulaştıysa her seferinde değiştirin. Yiyecek vermeye başladığınızda lapa pirinç ile haşlanmış tavuk göğüs verebilirsiniz. İnsanların kullandığı ya da arkadaşınızın köpeğinde kullanıp memnun kaldığı ilaçlardan köpeğinize vermeyin.  İlaçları sadece veterinerinizin reçetesine göre alıp köpeğinize verin. Köpeğiniz yediği yabancı bir cisimden dolayı da kusuyor olabilir.

Kusmada Tedavi Süreci

 

Örneğin köpeğiniz kusmuğu içinde plastik varsa hemen veterinere götürmelisiniz. Yine köpeğinizin kusmuğu kimyasal kokuyorsa bahçede ya da evde bulduğu kimyasal bir ilaç ya da temizlik maddesinden yemiş olabilir. Köpeğin kusmuğunda kan varsa bu da sıkıntılı bir durumu olduğuna işaret eder. Kusmaya çalıştığı halde kusamıyorsa yine veterinerle irtibata geçilmesi gereken bir durum olabilir. Köpeğinize 2-3 saat yemek vermedikten sonra yemek ve suyu reddediyorsa bu durumda bir problem olduğu anlamına gelir.

1.Kalite Pomeranian boo Orjinal Yavrularımız
Pomeranian boo
0₺
Serçeleri pomeranian
Pomeranian boo
0₺
Yeni gelen pomeranian oğlumuz “Sky”
Pomeranian boo
0₺

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

Yukarı